گروه صنعتی صاکو در سال ۱۳۷۴ هجری شمسی برای حضوری فعال و مؤثر در راه توسعه فن آوری های نوین در عرصه صنعت کشور با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب گام در این راه نهاد . توليد اولين دستگاه CNC حكاكي ضربه اي ايراني ، اولين CNC حكاكي اسكرايبينگ ايراني ، اولين CNC حك پلاك اتوماتيك ايراني و اولين CNC حكاكي مخازن تخت فشار از افتخارات اين گروه مي باشد .

سیاست های کلان گروه حول محور کیفیت , ارتقاء و توليد دانش فنی و فن آوری بوده و افزایش توان تولید , ایجاد تنوع در محصولات در جهت تأمین نیاز و کسب رضایت مشتریان از اهداف اصولی این گروه به شمار می رود .

گروه صنعتی صاکو

واحد تحقیق و توسعه گروه با بهره مندی از پرسنل کارآزموده و توانمند همواره در حال پژوهش و نوآوری درراستای بهبود کیفی و توسعه کمی و تنوع بخشی به محصولات بوده و از اين بابت گروه را به بي بديل ترين مجموعه در نوع خود در سطح منطقه تبديل نموده است .

ارائه خدمات فنی و تعمیرات به موقع و مداوم به مشتریان جزءافتخارات شرکت صاکو محسوب شده وهمواره در برنامه ریزی ها و فعالیت ها نگاه خاصی به این بخش وجود دارد. گارانتی بدون قیدو شرط، موجود بودن همیشگی قطعات یدکی و ارائه سرویسهای مطلوب بخش مهمی از این خدمات را تشکیل می دهد .

این واحد با پشتوانه علمی و اجرایی نیروهای کارآزموده در راستای سیاست های کلان صنعتی کشور و با تلاش مستمر در زمینه دستیابی فن آوری های نوین شناسايي و ردیابی محصول که از نیازهای مستمر و همیشگی صنایع و حرف می باشد , فعالیت خود را آغاز نموده و اکنون با بهره گیری از دانش روز دنیا و تجربه علمی پیشین در حال خدمت رسانی به بیش از دويست واحد معتبر در زمینه سیستم های حکاکی می باشد .